Aksesuarlar

İki Renkli Bileklik

Yapılışı:

İki renkli bileklik yapmak için gerekli olan malzemeler:

 • İki farklı renkte yumak
 • 1,75 mm tığM
 • Makas
 • 2 tane boncuk

 1. Bilekliğin kenar kısmını örmek istediğiniz ip biraz uzun bırakılarak sol eldeki işaret parmağına dolanır. Tığ sağ ele alınır. İlmek alınarak tığ ilmeğin arasından geçirilir.
 1. 2 zincir çekilir ve saat yönünde ters çevrilir ve ilmek almadan ikinci zincire batılır ve ilmek alınarak çekilir.
 1. Örülen kısım tekrar saat yönünde çevrilir. Tığ oluşan bombeli kısmın arasından geçirilir.
 1. İlmek alınarak 2 kerede çekilir.
 1. Örülen kısım tekrar saat yönünde çevrilir. Tığ oluşan 2 adet bombeli kısmın arasından geçirilir ve ilmek alınarak 2 kerede çekilir.
 1. Bu şekilde bileklik istenilen uzunluğa gelene kadar 5. adım tekrarlanarak örülür. En sonun da 1 zincir çekilir ve ip uzatılarak kesilir.
 1. Aynı şekilde bir bileklik daha baştan itibaren bütün adımlar sırasıyla takip edilerek örülür.
 1. İki bilekliğin birbirine yakin olan kenarları üst üste getirilir ve tığ başta üstekinin kenar zincir boşluğuğundan sonra alttakinin kenar zincir boşluğundan geçirilir.
 1. Başka renkte bir ip alınır ve ip biraz uzun bırakılarak sol eldeki işaret parmağına dolanır. Tığ sağ ele alınır. İpten ilmek alınarak bir kerede hepsinden çekilir ve bir zincir örülür.
 2. Bilekliklerin kenar zincir boşlukları dolana kadar (bilekliğin sonuna kadar) aynı şekilde tığ başta üstekinin kenar zincir boşluğundan sonra alttakinin kenar zincir boşluğundan geçirilir ve bir ilmek çekilir ve 1 zincir örülür.
 3. İplerin uzun bırakılan yerlerine (iki kenara) etamin iğnesi yardımıyla birer boncuk takılır ve bileklik kısmına doğru itilir. Sonra birer düğümle boncukların yerleri sabitlenir.

Tığ Mucizesi YouTube kanalımızda bu ve diğer modellerimizin detaylı videolu anlatımlarını bulabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments